sobota, 6 listopada 2010

Kultura polityczna.

W piątek Komitet Polityczny PiS wykluczył Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak z partii za działanie na jej szkodę i łamanie statutu PiS. Nikt nie powiedział co konkretnie zrobiły, nikt nie pozwolił im odeprzeć zarzutów. Skazał je sąd kapturowy...
Jarosław Kaczyński znalazł winnych porażki w wyborach samorządowych, które dopiero będą. Znalazł kolejny spisek, układ czy coś takiego. Wyrzucenie tak wiernych PiS osób dowodzi tylko siły ugrupowania skupionego wokół Radia Maryja pod wodzą szeryfa Ziobry i czystki ludzi ś.p. Lecha Kaczyńskiego.
PiS nie chcę być konstruktywną opozycją w stosunku do, powiedzmy sobie szczerze niezbyt udanych, rządów PO, PiS dąży do polaryzacji sceny politycznej. Tylko czy pod wodzą Jarka, Ziobry i Macierewicza PiS będzie miał coś ważnego dla Polski do powiedzenia? Czy tylko będzie to eskalacja konfliktów wszelkiego typu bez debaty merytorycznej o przyszłości państwa?
Joanna Kluzik-Rostkowska uznała decyzję o wykluczeniu za dowód braku kultury politycznej w PiS. Ciekawe kto będzie następny? Poncyliusz? Kowal? PiS powoli przemienia się w sektę ślepo ufającą wodzowi Jarkowi... I nie jest to dobre dla naszego kraju.

2 komentarze:

  1. Same się rzuciły w stalinowskie objęcia Jarosława, a nawet przekonywały, że mu się złota fajerka kręci nad głową. Wiedziały gały co brały. Mam im teraz współczuć? Założą własną partię, to się dowiemy co panie mają na myśli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie, nie ma co im współczuć. Tym bardziej jak Kamiński i Bielan do nich dołączyli, a tych panów wybitnie nie trawię.

    OdpowiedzUsuń