piątek, 16 kwietnia 2010

Bez komentarza... :(Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wystąpią do minister edukacji z wnioskiem o wpisanie do programu nauczania obowiązkowych wycieczek szkolnych między innymi do Katynia i na Wawel - informuje radio TOK FM.
- Jeżeli chcemy być prawdziwymi Polakami i przekazać naszym dzieciom wartości, za które ginęli nasi patrioci, to musimy zapewnić im minimum historycznej edukacji - przekonuje w rozmowie z TOK FM poseł Stanisław Pięta. Jego zdaniem, teraz po tragicznej śmierci prezydenta w Smoleńsku, jest doskonały czas na to, aby "u młodych ludzi odbudować poczucie dumy, że są Polakami i odważnym narodem".

Prośba w formie interpelacji poselskiej ma zostać wysłana do Katarzyny Hall jeszcze w tym miesiącu.

Posłowie wnioskować będą też o obowiązkowe wycieczki na Wawel oraz do Muzeum Auschwitz - Birkenau i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Tragedia to coś strasznego, ale to co robią Pisowiaki ( bo teraz są jakoby Krakowiakami, a przynajmniej chcą) przechodzi ludzkie pojęcie. Beatyfikacja bliska...

5 komentarzy:

 1. To jest rewelacyjny pomysł. Koszty wycieczek pokryją posłowie. Ja bym jeszcze dodała, Tobruk, Monte Cassino, Londyn (żeby uczcić lotników), Haiti - bo i tam walczyliśmy za wolność waszą i naszą...
  Niech dzieciaki wiedzą!

  OdpowiedzUsuń
 2. i wszystko pociągiem - na wszelki wypadek...

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy te wycieczki beda ubezpieczone, bo slyszalam, ze ta ostania nie miala ubepieczenia.
  PiSowcy kuja zelazo poki gorace, zeby sie tylko biedaki nie poparzyli:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem wam tyle. Od niedzieli oglądam tylko kuchnia TV i jakieś stare filmy. Gdzieś, skądś, dociera do mnie cała ta checą ale zdecydowanie lepiej mi kiedy słyszę ją z sąsiedniego bloku niż z własnego telewizora. Dziś jadę na działkę aby przepalić 1 raz w tym roku grilla. Wzniosę toast za Was kiełbasą polską i grilowanymi warzywami. Cholera jeszcze nie wiem jakimi mając nadzieję, że zacznę czytać te fajne teksty co się wszędzie pojawiały. Dziergajcie swoje sweterki jak Dorotka, to zdecydowanie lepsze niż partcypowanie w tym burdlu. pozdrawiam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowny Panie Autorze, Wpis na blog nie do końca pokrywa się z tytułem, gdyż w ostatnim paragrafie zawarł Pan Swój prywatny ( i szyderczy ) osąd sprawy.
  Niestety muszę Pana zmartwic: poznanie i bazowanie na własnej historii jest absulutną podstawą skucesu w przyszłości. Tak właśnie w UE zwyciążają Państwa, które mocno zakorzenione są w swojej historii ( jak np. Francja, Niemcy ).
  Ale jest Pan młody, więc pocieszam się, że wkrótce Pan to zrozumie.

  OdpowiedzUsuń